• כניסה
  • לא נמצאו מוצרים בעגלת הקניות.

מהן מיקרו הבעות?

רוב הזמן, בני אדם מנסים לשלוט ברושם שאותו הם יוצרים. בשל כך, כאשר הם ירצו להסתיר את הרגשות האמתיים שהם חווים, הם ינסו לשלוט בתגובות הטבעיות שלהם, להחביא אותן ולהציג את אלו המתאימות יותר לרושם שאותו הם ירצו ליצור.

במודל התקשורת של ה-NLP למדנו כי כל אירוע הנקלט מבעד לחושינו יוזם רצף פעילויות מחשבתיות. רצף זה מקנה משמעות לאותו אירוע, המעוררת מצב תודעה (תחושה או רגש) ובהתאם למצב התודעה נוצרת תגובה פיזיולוגיות מיידית.

בעת שיחה עם אדם מופעל אצלו רצף זה וגורם לו להגיב בצורה מיידית ולא מודעת. למידע זה, הנפלט מתת המודע בצורה לא רצונית דרך שפת גופו של האדם שמולנו, אנו קוראים דליפה בלתי מילולית (Non Verbal Leakage).

אחת מאותן פיסות מידע הדולפות מתת המודע ומגלות לנו מידע נסתר ומהותי היא מיקרו ההבעות (Micro Expressions). מיקרו הבעות הן הבעות זעירות המופיעות על פנינו לפרק זמן קצר ומסגירות את התחושה האמתית של האדם שמולנו.

מכיוון שרוב תהליך עיבוד המידע אורך מספר אלפיות שנייה (עד שנייה וחצי לכל היותר), התגובה הפיזיולוגית הראשונה שתופיע בצורה שאינה נשלטת תהיה תמיד זו האמתית. עם זאת, כאשר התהליך הלא מודע מסתיים, המודע שלנו מתחיל לפעול.

מכיוון שהמודע שלנו אחראי (בין השאר) על ניהול הרושם שלנו, עליו לבחון אם הוא מעוניין לחשוף את התחושה האמתית שלנו. במידה וכן, הוא יניח להבעה להישאר על פנינו. במידה ולא, הוא יחליף אותה בהבעה המתאימה יותר לרושם הרצוי. אז, נצטרך לזהות את מיקרו ההבעה.

עכשיו, עלינו לענות על 2 שאלות קצרצרות כדי להמשיך הלאה:

להמשיך לשאלון
לצפות בהכל להוסיף הודעה
אתם
להוסיף את התגובה שלך
 

ההתקדמות שלך בקורס

סטטיסטיקות הקורס שלך

קורסים שאולי יעניינו אותך

שינוי גודל פונט
ניגודיות